مهـــارت تعارض و حل مسئله

آگاهی‌های بیشتر

پایان نامه و پژوهش

«مقايسه بين تعارض زناشويي و ابعاد آن در مراجعان زن مركز خدمات مشاوره‌اي دانشگاه شهيد بهشتي و زنان عادي» پژوهشي است که توسط منصور لادن و نسترن اديب راد در سال 1383 انجام شده است. با مطالعة متن کامل اين پژوهش، شما اطلاعات جالبي را در زمينة تعارض، به ويژه در حوزة تعارضات زناشويي به دست مي‌آوريد. متن کامل پي.‌دي.اف اين تحقيق را مي‌توانيد از نشاني زير بارگذاري کنيد. خلاصه‌اي از اين پژوهش در شمارة پاييز 1383 نشرية «پژوهش مشاوره» هم چاپ شده است:
«بررسي رابطة بين ميزان بخشودگي و تعارض زناشويي زوجين در استان يزد» عنوان پژوهشي است که ايمانه افخمي، کارشناس ارشد مشاورة خانواده انجام داده است. شما مي‌توانيد مقاله‌اي را که «فصلنامة خانواده پژوهي» وابسته به پژوهشگاه علوم‌انساني و مطالعات فرهنگي، در ارتباط با اين پژوهش منتشر کرده است، در نشاني زير بخوانيد:

فیلـم آمـوزشـی و کلیپ ها

فيلم «آتش‌بس» به کارگرداني و نويسندگي تهمينه ميلاني و تهيه‌کنندگي محمد نيک‌بين ساختة سال ۱۳۸۴ است. اين فيلم در ارديبهشت ۱۳۸۵ بر روي پردة سينما‌ها رفت. سايه، مهندس آرشيتکت، براي طلاق از همسرش يوسف که مهندس راه و ساختمان است، نزد وکيل مي‌رود، اما تصادفاً گذارش به مطب يک روان‌شناس مي‌افتد و… 
اگر چه ممکن است پيش از اين آتش‌بس را ديده باشيد، ولي نسخه‌اي از فيلم را به دست آوريد و با توجه به آموزه‌هايي که در اين کتاب راجع به تعارض و حل مسئله به دست آورده‌ايد، آن را بار ديگر به دقت مرور کنيد. مطمئن باشيد اين بار به نکته‌هايي دست خواهيد يافت که پيش از اين کمتر به آن‌ها توجه کرده بوديد.
فيلم«خروس جنگي» به کارگرداني سيد مسعود اطيابي، محصول 1386، داستان زن و شوهري است که به خاطر اختلافاتي که دارند، تصميم مي‌گيرند مدتي جايشان را با هم عوض کنند. اين موضوع ماجراهايي را براي هر کدام به وجود مي‌آورد و در نهايت آن‌ها به سازگاري مي‌رسند. 
اين فيلم در شبکه ويدئويي قابل تهيه است و امکان دانلود آن هم وجود دارد.
 فيلم سينمايي«رژيم طلايي» به کارگرداني رضا سبحاني، محصول1392، فيلمي طنز با مضمون اجتماعي است. مهرية زني به اندازة وزن زن و مرد تعيين شده است. آن‌ها در زندگي مشترک دچار اختلاف مي‌شوند و کارشان بالا مي‌گيرد. مرد تصميم مي‌گيرد خودش را به سرعت لاغر کند و زن رو به چاقي مي‌آورد. اگر چه پايان فيلم به نوعي شعارگونه است، اما بالاخره زن و شوهر از لجبازي دست برداشته و آشتي مي‌کنند. 
اين فيلم نيز در شبکه ويدئويي قابل تهيه است و امکان دانلود آن هم وجود دارد.
فيلم سينمايي«هميشه پاي يک زن در ميان است» به کارگرداني کمال تبريزي، محصول 1386، داستان زن و شوهري را روايت مي‌کند که با وجود ازدواجي عاشقانه، کارشان به طلاق مي‌رسد. فيلم يک کمدي فانتزي محسوب مي‌شود که به موضوع فاصله گرفتن زوجين به دلايلي چون روزمرگي و اختلاف در سلايق و علايق مي‌پردازد. 
اين فيلم هم مانند نمونه‌هاي اخير، در شبکه ويدئويي قابل تهيه است و امکان دانلود آن نيز وجود دارد
بستن