مهـــارت خودآگاهی

آگاهی‌های بیشتر

پایان نامه و پژوهش

«رابطه خودآگاهی با خودآگاهی و آثار روان‌شناختی آن»، پژوهشی است که در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم و توسط مسعود نورعلیزاده‌میانجی انجام شده است. اصل این تحقیق در محل مؤسسه مذکور نگه‌داری می‌شود. با مراجعه به نشانی پورتال معاونت پژوهشی این مؤسسه، می‌توانید به اطلاعات بیشتری‌ دست پیدا کنید.

کتاب

دکتر علي شريعتي، انديشمند مسلمان ايراني ، از جمله کساني است که در ارتباط با خودآگاهي، بازگشت به خويشتن، خويشتن شناسي و … مطالعات فراواني انجام داده و آثار ماندگاري را از خود به يادگار گذاشته است. کتاب «خودآگاهي و استحمار» دکتر شريعتي از جمله آثار خواندني اوست. فايل زير که توسط بنياد فرهنگي شريعتي در اينترنت قرار داده شده، نشاني متن پي.‌دي.‌اف همين کتاب است. نشاني دوم هم راه ديگري براي دست يافتن به اين کتاب است.
چندي پيش كتاب «مهارت خود‌آگاهي» از سوي مركز پژوهش دانشگاه علوم اسلامي رضوي و به قلم حجت‌الاسلام سيدجعفر علوي، پژوهشگر و عضو هيئت علمي گروه فقه‌و‌اصول همين ‌دانشگاه منتشر شد. در نشاني زير، اطلاعات بيشتري دربارة اين کتاب آمده است.

وبسایت و وبلاگ

کتابي که خوانديد(روبه روي آينه) يک مجموعة کم‌حجم دربارة خودآگاهي بود که براي پدران و مادران تأليف شده بود و بديهي است که امکان پاسخگويي به همة پرسش‌هاي احتمالي خوانندگان در آن ممکن نيست. به دليل اعتقادات مذهبي، ممکن است يکي از پرسش‌هاي مهم ما مسلمانان اين باشد که قرآن راجع به خودآگاهي چه نظري دارد؟ پاسخ کامل اين پرسش و بسياري پرسشهاي ديگر را مي‌توانيد در نشاني زير بخوانيد.
 
در دنيا مراکز معتبر فراواني به مطالعه در زمينة خودآگاهي مي‌پردازند که يکي از آن‌ها مرکز مطالعات خودآگاهي دانشگاه آريزونا است. وبگاه اين مرکز را در پي مي‌آوريم. گفتني است وبگاه اين مرکز نيز به زبان انگليسي است.
 

فیلـم آمـوزشـی و کلیپ ها

فيلم « ليلي با من است»به کارگرداني کمال تبريزي، محصول سال 1374 است و داستان صادق مشکيني را روايت مي‌کند که به نيت گرفتن وام، به جبهه مي‌رود. او با آن‌که از جبهه و جنگ مي‌ترسد و احساس مي‌کند که متعلق به چنين فضايي نيست، در مسيري قرار مي‌گيرد که به خودآگاهي و درک جديدي از ارتباط با خداوند مي‌رسد. در فيلم‌هاي ديگري از کمال تبريزي هم مفاهيمي از خودآگاهي و خودشناسي ديده مي‌شود.
بستن